Wzmacniacz pomiarowy

Wzmacniacz pomiarowy współpracujący z czujnikami tensometrycznymi w układzie pełnomostkowym to urządzenie służące do wzmocnienia sygnału pomiarowego z czujnika tensometrycznego. Czujnik tensometryczny to urządzenie pomiarowe, które rejestruje zmiany w naprężeniu w materiałach. Często są one używane do pomiaru siły, masy lub nacisku.

Urządzenie takie, jak wzmacniacz pomiarowy jest wykorzystywane do wzmocnienia sygnału elektrycznego, który jest generowany przez czujnik tensometryczny w wyniku zmiany naprężenia. Sygnał z czujnika tensometrycznego jest zwykle bardzo słaby, dlatego konieczne jest jego wzmocnienie przed dalszą obróbką sygnału lub transmisją.

Wzmacniacz pomiarowy AT-5210N lub AT-5230N

Wzmacniacz pomiarowy współpracujący z czujnikami tensometrycznymi w układzie pełnomostkowym. Jest to wzmacniacz pomiarowy jednopłytkowy, który zabudowano w obudowie o stopniu ochrony IP56. Posiada potencjometry regulacyjne ZERO i ZAKRES, listwę zatrzaskową do podłączenia przewodu czujnika, kostkę zaciskową do 3-żyłowego przewodu zasilania. Więcej informacji znajdą Państwo w naszym katalogu.

Wzmacniacz pomiarowy AT-5232 (blok wzmacniaczy w jednej obudowie)

Blok wzmacniaczy to dwa wzmacniacze pomiarowe, które pracują wraz z czujnikiem za pomocą dwóch mostków tensometrycznych dla dwóch kierunków działania siły. Mostek tensometryczny w czujniku jest zasilany napięciem ze wzmacniacza linią 4-przewodów. Układ elektroniczny wzmacniacza pomiarowego przetwarza sygnał z mostka, na standardowy sygnał wyjściowy.

Zastosowanie wzmacniacza pomiarowego AT-5210N, AT-5230N, AT-5232

Wzmacniacze pomiarowe AT-5210N oraz AT-5230N to urządzenia przeznaczone do współpracy z czujnikami tensometrycznymi. Element ten jest niezbędny do prawidłowej i skutecznej pracy czujnika tensometrycznego. Dzięki temu możliwe jest realizowanie pomiarów siły ściskającej, rozciągającej czy też różnego rodzaju naprężeń, co jest bardzo często wykorzystywane w różnych dziedzinach przemysłu np. podczas prób wytrzymałościowych w różnych fabrykach czy też podczas doświadczeń w laboratoriach.

Model AT-5232 to blok wzmacniaczy pomiarowych wykorzystywanych do współpracy z czujnikiem z dwoma mostkami tensometrycznymi dla dwóch prostopadłych do siebie kierunków działania danej siły. Sygnał pomiarowy z mostka przetwarzany jest w układzie wzmacniacza pomiarowego na standardowy sygnał wyjściowy.

Dlaczego warto wybrać wzmacniacz pomiarowy oferowany przez firmę Spais?

Wybierając wzmacniacz pomiarowy, należy kierować się jakością wykonania tego urządzenia, jego możliwościami, parametrami pracy oraz niezawodnością. Z tego względu chcąc mieć pewność, że wzmacniacz pomiarowy będzie widział w odpowiedni sposób i nie zawiedzie na żadnym etapie użytkowania, warto wybrać urządzenie sprawdzonej firmy takiej jak Spais.

Nasza firma zajmuje się produkcją wysokiej jakości wzmacniaczy pomiarowych oraz wielu innych produktów, które posiadają wszystko to, czym powinien charakteryzować się wysokiej jakości wzmacniacz pomiarowy. Ponadto bogaty wybór różnego rodzaju urządzeń tego typu sprawia, że każdy znajdzie w naszej ofercie wzmacniacz pomiarowy dopasowany do własnych potrzeb i wymagań.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą!

Sprawdź naszą ofertę!