Siłomierz linowy | Dynamometr elektroniczny

Siłomierz to przyrząd, który służy do pomiaru wartości działającej siły. Działanie siłomierza opiera się na prawie Hooke’a. mówiącym, że odkształcenie elementu sprężystego jest proporcjonalne do wartości działającej siły. Jeśli siłomierz działa w skali zgodnej z układem SI, może być wtedy nazywany niutonometrem. Każdy siłomierz linowy składa się z dwóch podstawowych elementów – przetwornika siły oraz miernika, które pozwalają na precyzyjne pomiary. Schemat działania siłomierza linowego opiera się na pomiarze siły ugięcia o pewien kąt liny zaciśniętej między dwoma rolkami i zaciskiem jarzmowym. Podłączony do mechanizmu przetwornik pozwala na odczytanie pomiaru i przeniesienie wartości na wyświetlacz cyfrowy siłomierza linowego. Siłomierze linowe mogą mieć zastosowanie tam, gdzie pojawiają się naprężenia i obciążenia lin.

Siłomierze, które posiadamy w ofercie to wyłącznie dynamometry elektroniczne.

Siłomierz linowy FT-5925, FT-5926, FT-5927, FT-5928R

Siłomierzem linowym który posiadamy w ofercie jest siłomierz linowy FT-5925, który służy do pomiaru siły naciągu lin i ma zastosowanie w pomiaru naciągu lin odciągu masztu, urządzeń dźwigowych i innych. Budowa siłomierza linowego pozwala na korzystanie z niego przenośnie i zastosowanie w terenie. Siłomierz linowy działa mierząc siłę ugięcia o niewielki kąt liny zaciśniętej między dwoma rolkami z zaciskiem jarzmowym. Siłę ugięcia liny mierzy na zacisku jarzmowym wbudowany czujnik tensometryczny, co później zostaje przetworzone na standardowy sygnał pomiarowy we wzmacniaczu.

Dynamometr elektroniczny FT-5886S

Dynamometr elektroniczny przeznaczony jest do mierzenia sił ściskających i rozciągających, które zadawane są przy pomocy osprzętu – trzpienie i haczyki – wkręcanego w gniazdo gwintowane M5.

Dynamometr elektroniczny posiada takie elementy jak: czujnik siły, wzmacniacz tensometryczny, wyświetlacz do pokazywania wyników pomiaru z funkcją zapamiętywania oraz wskazywania wartości maksymalne siły. Dynamometr elektroniczny zasila bateria 9 V.

Sprawdź naszą ofertę