Oś tensometryczna, sworzeń tensometryczny

Oś tensometryczna FT-5950

To praktyczne narzędzie, występujące zarówno w dźwignicach, ogranicznikach przeciążeniowych, jak i stanowiskach pomiarowych. Działa na zasadzie pomiaru siły tnącej między punktami podparcia.

Oś tensometryczna typu FT-5950 może być wyposażona we wzmacniacz z sygnałem wyjściowym 4-20 mA lub 0-10 V, zabudowanym wewnątrz sworznia, a także tym oddalonym, połączonym ze sworzniem kablem czujnikowym.

Specyfikacja osi typu FT-5950

Elementy osi tensometrycznej wykonane są ze stali nierdzewnej. Jej wymiary ustalane są według wcześniejszych uzgodnień. 

Zakres znamionowy sięga 1000 kN. Tolerancja zera, jak i klasa dokładności (według PN-EN ISO 7500-1) to 1%. Stopień ochrony wynosi IP56 lub na specjalne wykonanie – IP67. Produkt może przebywać w temperaturze od -25 do +45 stopni Celsjusza.

Produkt posiada świadectwo odbioru technicznego i kartę gwarancyjną.

Sposób działania osi tensometrycznej typu FT-5950

Osie tensometryczne służą do precyzyjnych pomiarów i analiz siły obciążeń. W przeciwieństwie do tradycyjnych czujników siły, czujniki tensometryczne przykręca się do konkretnej powierzchni, a nie montuje w strumieniu siły.

Dzięki czujnikom oraz osiom tensometrycznym zlokalizujemy, zmierzymy i porównamy ze sobą duże siły. Odbywa się to niskim kosztem oraz przy pomocy niewielkiego czujnika. To funkcjonalne rozwiązanie nawet w przypadku zaawansowanych zastosowań.

Sprawdź pozostałe nasze produkty!

Sprawdź naszą ofertę!